Předprodej na 11. ročník MG CDF bude zahájen na festivalu Brutal Assault na našem stánku v chill out zóně (poblíž MetalGate stage).

Pre-sale for the 11th MG CDF will be launched at the Brutal Assault festival on our stand in the chill out zone (near MetalGate stage).

 

 

Vážení přátelé, po krátké odbočce se opět ponoříme do festivalové dramaturgie a dáme si dalšího headlinera! Cože, dalšího? Přesně tak. V rámci oslav deseti let vaší/naší domácí metalové veselice jsme se totiž rozhodli zvětšit počet headlinerů o 100%, tedy na šest místo obvyklých tří. Dnes si tedy představíme čtvrtého z nich, a to slovutné Samael!

 

Tuto švýcarskou industrial/cyber metalovou ikonu, která na globální scéně působí již 30 let a na svém kontě má přes 100 autorských kompozic a kolem 1000 odehraných koncertů, jsme na MGCDF měli to potěšení přivítat již v roce 2013, kdy náš festival slavil 5 let od svého vzniku. Tehdy u nás SAMAEL představili své tehdy aktuální album „Lux Mundi“, které vyšlo v roce 2011 a svým způsobem shrnulo všemožné aspekty a nuance jejich předchozího hudebního vývoje i charakteru kapely jako takové. Následující rok byl ve znamení projektu „Sedunum“, který zkomponoval a s více než 100členným orchestrem nahrál Xy, jeden z dvojice zakladatelů SAMAEL, speciálně pro švýcarské město Sion (ostatně sám název projektu odkazuje na pojmenování starořímské osady, která Sionu předcházela). V roce 2015 pak SAMAEL vrátili ke svým black metalovým začátkům, když vyrazili na speciální světové turné věnované albu „Ceremony of Opposites“ z roku 1994, které znamenalo konec jedné kapelní éry, jelikož jeho nástupcem, přelomovým albem „Passage“ (1996), vstoupili SAMAEL do industrial/cyber metalových vod. V plavbě po těchto pokračují i na novince „Hegemony“, která vyšla letos v říjnu, a se kterou se SAMAEL, symbolicky o pět let později, vrátí na MGCDF. Těšte se!

Enjoy a více zase příště!

PODPOŘTE BROĎÁK


Kemp Roku